Більше білого ведмедя. В Африці знайшли кістки доісторичного хижака

18 квітня 2019, 22:04

У кенійському музеї виявили рештки хижака, який жив 22 млн років тому і харчувався древніми носорогами.

Жменька таємничих скам'янілостей десятиліттями залишалася недослідженою, надійно захованої в ящику в Національному музеї Найробі в Кенії, пише National Geographic .

Рештки Simbakubwa kutokaafrika були знайдені ще в 1981 році на південному заході Кенії: на той момент дослідники перш за все шукали останки людиноподібних приматів і скам'янілості цих древніх істот були описані.

Відео дня

Недавній аналіз древніх останків показав, що вони належали  гігантському ссавцеві, хижакові, який був більше, ніж білий ведмідь. Вид отримав назву Simbakubwa kutokaafrika - в перекладі з суахілі - "Великий лев з Африки".

Однак, це тварина не відносилася до левів. Simbakubwa є найстарішим з відомих членів групи вимерлих ссавців, яких називають гіенодонтами. Ці істоти названі так через їх схожості зубів з гієнами, хоча групи також не пов'язані між собою.

За оцінками дослідників, маса цих звірів могла становити від 280 кілограмів до 1 554 кг (в останньому випадку вони були важче білих ведмедів). Полювали Simbakubwa kutokaafrika, як передбачається, на хоботних або носорогів.

Це відкриття може також допомогти вченим краще зрозуміти, чому ці великі хижаки кінець кінцем не вижили. Ймовірно, Simbakubwa був твариною, яка отримує більше 70 відсотків калорій з м'яса. Схоже, що хижак, швидше за все, став жертвою швидких змін у навколишньому середовищі.

"Знахідка це хороший шанс для нас вивести цих менш відомих хижаків на поверхню. До попередників предків тварин, з якими ми так добре знайомі - левів, гієн, вовків, - ще до того, як вони еволюціонували, ці гіенодонти по суті домінували серед хижаків", - говорить Джек Ценг, біолог-еволюціоніст і палеонтолог хребетних з Університету в Буффало, який не брав участі в дослідженні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X