Велика рибалка. Вчені виявили майже 200 000 нових видів вірусів в океанах

26 квітня 2019, 16:37

Міжнародна команда вчених на судні Tara зібрала зразки морської води в різних частинах Світового океану і виявила майже 200 тисяч видів морських вірусів.

Після п'яти років подорожей по всьому світу, вчені оголосили про створення величезного глобального каталогу морських вірусів, пише Gizmodo .

"Це розширює наші знання про те, що являють собою біологічні об'єкти на нашій планеті", - сказала Енн Грегорі, автор дослідження і постдокторські дослідник VIB-KU Leuven в Бельгії.

Відео дня

Дані отримані з 146 зразків, узятих у кількох експедиціях на борту шхуни Тара, в тому числі 41 зразок з поїздки в 2013 році в Північний Льодовитий океан. Спочатку дослідники повинні були визначити, чи є генетичний матеріал в зразку вірусним чи ні, за допомогою різних біо-інформаційних інструментів, які порівнюють його з відомими вірусами, пояснив співавтор дослідження Ахмед Заєд, аспірант в Університеті штату Огайо. Потім вони порівнюють нитки ДНК один з одним, щоб розділити їх на вірусні популяції.

Аналіз виявив 195 728 популяцій вірусів, що в 12 разів більше, ніж в попередньому аналізі. При найближчому розгляді з'ясувалося, що ці популяції, мабуть, поділяються на п'ять метаспільнот які дослідники називають екологічними зонами: Арктика; Антарктика; глибше 2000 метрів; Від 150 до 1000 метрів; і помірні / тропічні води з глибиною від 0 до 150 метрів.

"Це захоплююча робота. Мікроби, можливо, є ключовими факторами біохімічних процесів в океані, а мікроби заражені вірусами. Я думаю, що люди повинні знати, що вірусна різноманітність набагато перевершує різноманітність мікробів", - сказала Елісон Бьюкен, професор Університету Теннессі в Ноксвіллі.

За словами вчених, їх результати наочно показують, що віруси повинні бути обов'язковою частиною моделей океанічних екосистем, в які зараз вони включаються досить рідко.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X