Корпорація Boeing запатентувала інноваційний спосіб виробництва електроенергії за допомогою шуму

23 вересня 2015, 16:35
Американський авіабудівний концерн Boeing запатентував інноваційний спосіб виробництва електроенергії за допомогою шуму двигунів літаків, повідомляє N+1

Згідно з задумом, система повинна складатися з декількох елементів - вздовж злітно-посадкових смуг на рівній відстані один від одного будуть встановлені акустичні збірники, які будуть "ловити" звукові коливання від двигунів літаків. Потім цей шум буде передаватися в спеціальні конвертаційні камери.

Відео дня

Інженери планують зробити конвертаційні камери за принципом насосу: звукові хвилі будуть коливати спеціальну перетинку, яка при русі вгору буде підсмоктувати повітря ззовні, а при русі вниз - проштовхувати його у відсік з турбіною. У патенті вказується, що швидкість і щільність повітряного потоку будуть пропорційні рівню шуму.

...

На імалюнку Boeing показаний конвертер, турбіна і генератор

Повітря, що надходить від конвертера, буде обертати лопатки турбіни, яка, в свою чергу, буде через редуктор розкручувати генератор. Отримана електрика буде накопичуватися в акумуляторах. За подачу виробленої електроенергії споживачам, буде відповідати спеціальна станція.

За даними Boeing, швидкість обертання турбіни буде пропорційна швидкості повітряного потоку, швидкості обертання вала генератора - швидкості обертання турбіни, а відсоток виробленої електроенергії - пропорційний швидкості обертання вала генератора. В корпорації не уточнили, скільки електрики зможе виробляти одна така установка.

Раніше повідомлялось, що європейський авіаційний концерн Airbus отримав патент на будівництво надзвукового літака, здатного скоротити подорож з Нью-Йорка в Лондон з семи годин до однієї години.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X