Поблизу космічного центру NASA знайшли плиту зі слідами десятків динозаврів

1 лютого 2018, 21:16

Плита з піщанику віком понад 100 мільйонів років, яку виявили поблизу Центру космічних польотів імені Годдарда NASA, містить, щонайменше, 70 слідів ссавців і динозаврів.

Стаття про те, які ж види динозаврів ходили по цій плиті була опублікована 31 січня 2018 року, повідомляється на офіційному сайті NASA.

Сліди на плиті були виявлені місцевим експертом Реєм Стенфордом ще в 2012 році. Розкопки показали, що плита була розміром з обідній стіл, а в наступні роки з'ясувалося, що вона покрита слідами.

Відео дня

Сам Рей Стенфорд, палеонтолог Мартін Локлі з Університету Колорадо в Денвері, і інші вчені за шість років змогли документально підтвердити, що в піщанику залишилися сліди більше 70 динозаврів і ссавців. Зокрема, було знайдено 26 слідів ссавців різних видів.

"Концентрація слідів ссавців на цьому джерелі на порядок вище, ніж в будь-якому іншому в світі. Я не думаю, що коли-небудь бачив плиту такого розміру, що становить пару квадратних метрів, де є більше 70 слідів стількох різних типів", - сказав Мартін Локлі, один з авторів дослідження.

Аналіз слідів доводить, що всі вони, ймовірно, були залишені протягом декількох днів один від одного в місці, яке могло бути краєм болота. Серед цих відбитків могли виявитися навіть сліди хижака і його жертви в ті дні.

"Це як машина часу. Ми можемо поглянути на кілька днів активності цих тварин, і ми можемо це уявити. Плита дозволяє нам глибоко зазирнути в стародавні часи на Землі. Це просто-таки справді незвичайне", - сказав Стенфорд.

Раніше НВ повідомляло, що палеонтологи з єгипетського Університету Мансура виявили скелет гігантського динозавра в оазисі Дахла в центральному Єгипті. Динозавр отримав видове ім'я Mansourasaurus shahinae. Судячи з усього, рептилія за життя могла важити близько 5,5 тонн і була травоїдною.

Показати ще новини
Радіо НВ
X