Поблизу Австралії знайшли могили жертв корабельної аварії 1629 року

12 грудня 2017, 07:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідники виявили поховання п'яти людей, які можуть бути жертвами аварії судна "Батавія", яке сіло на мілину за 60 кілометрів від австралійського західного узбережжя

Судячи з усього, рештки належать не членам екіпажу, а пасажирам судна, пише Science Alert.

"Братська могила, яку ми виявили в цьому місяці, передбачає дбайливе і шанобливе поховання, це не була кваплива робота з приховування жертв вбивств. Це можуть бути люди, які померли в перші дні після катастрофи", - наголошує одна з команди дослідників Алістер Патерсон.

Відео дня

Справа в тому, що після аварії корабля на Батавії серед тих, що вижили, спалахнув заколот. Його очолив один з членів експедиції, купець Еронімус Корнелісзон, який вирішив скористатися моментом і створити власне королівство на острові. До того моменту, коли на острів прийшла рятувальна експедиція, бунтівниками було вбито щонайменше 115 чоловіків, жінок і дітей.

"Загалом рештки 10 людей були виявлені в центральній частині острова протягом останніх трьох років в ході нашого дослідження, надаючи нову цінну інформацію про події після катастрофи Батавії", - говорить антрополог Даніель Франклін з Університету Західної Австралії.

Подальше дослідження рештків дозволить дізнатися більше про те, що відбувалося на острові під час заколоту Корнелісзона. Більш докладні дані дослідники планують опублікувати в наступному році.Додамо, місце, де затонув галеон "Батавія", було знайдено в 1963 році, і через 10 років вчені розпочали розкопки та підняття рештків. Місце затоплення було розбито на ділянки, під час розчищення яких, підняті на поверхню частини судна ретельно фотографувалися. Згодом наукова експедиція отримала велику колекцію фотографій багатьох елементів корпусу судна, що стало матеріалом для побудови репліки.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X