Ближче до світла. Зонд Parker сфотографував Сонце з рекордно близької відстані

14 грудня 2018, 10:11

Сонячний зонд Parker, перший створений людиною об'єкт, який полетів в сонячну корону, завершив перший етап польоту 11 листопада, а тепер передав на Землю отримані дані.

На одному зі знімків видно сонячну корону, плазму, яку Сонце викидає в космічний простір, пише Science Alert.

Зображення, отримане космічним апаратом WISPR (Широкосмуговий іміджер для сонячного зонда), показує корональний стример, також відомий як стример шолома - петлю електрично заряджених газів і плазми, яка з'єднує дві області протилежної полярності на Сонці.

Відео дня

Зазвичай знімки цих стримерів ми отримуємо з набагато більш далекої відстані. А на відстані всього 27,2 мільйона кілометрів (16,9 мільйона миль) Parker вже дає можливість побачити набагато більш детальну картину, по крайней мере, з двома видимими променями. Яскрава точка, яку ви бачите на знімку, - планета Меркурій. При цьому чорні точки є артефактом від корекції фону.

NASA не повідомляв, яка температура була в той час, коли Parker зробив цей знімок, але зонд оснащений сучасним теплозахисним екраном, який захистить його до температур 1370 градусів за Цельсієм. Наступний обліт запланований на 4 квітня 2019 року.

"Ми не знаємо, чого чекати так близько до Сонця, поки не отримаємо всі дані, і ми, ймовірно, побачимо деякі нові явища. Parker - це дослідницька місія. Потенціал для нових відкриттів величезний", - сказав учений проекту Parker Нур Рауафі.

Нагадаємо, 12 серпня 2018 року відбулася історична подія - зонд Parker Solar Probe запустили в довгоочікувану місію з вивчення Сонця. У разі успіху зонд зробить 24 оберти навколо зірки, потрапить у верхні шари сонячної атмосфери та наблизиться на рекордно близьку відстань, фіксуючи всі необхідні дані.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X