Битва варварів. У Данії знайшли масове поховання стародавніх воїнів

23 травня 2018, 07:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Археологи виявили в болотистій місцевості Данії сліди запеклої битви, яка буяла в першому столітті нашої ери.

Дослідники з Орхуського університету і музею Моесгарда розкопали 2095 кісток і фрагментів кісток в долині річки Іллеруп в Данії. Вони були розсіяні на площі близько 75 гектарів, пише Science Alert.

Відео дня

В цілому, кістки належали як мінімумк 82 людям, в основному молодим дорослим чоловікам. Але, виходячи з розподілу кісток, загальне число учасників битви оцінюється як мінімум в 380 чоловіків. Це число значно вище, ніж населення будь-якого села в цьому районі в той час, що передбачає, що бойові групи були набрані з багатьох сіл, що вимагало б великих організаційних навичок.

Як археологи дізналися, що кістки були на місці битви? На багатьох кістках були ознаки травми, яка не зажила, що свідчить про те, що вони з'явилися незадовго до смерті. Радіовуглецеве датування пов'язувало їх з однією подією; крім того, у відкладеннях були виявлені залишки озброєння: мечі, списи, щити і ножі.

Але битва не відбувалася біля річки. Кістки, ймовірно, були перенесені туди пізніше - про що свідчать сліди тварин, вирізані мітки і розміщення деяких кісток, таких як чотири кістки таза, нанизані на палицю.

"Сліди від зубів показують, що тварини обгризали кістки протягом півроку-року, протягом цього часу тіла встигли розкластися. Нанизані на палицю тазові кістки показують, що останки були навмисно зібрані тоді, коли від них залишилися лише кістяки", - пишуть дослідники в своїй статті.

За словами дослідників, всі ці фактори можуть говорити про ритуал, який пов'язаний з тілами загиблих. У римських джерелах того часу є згадки про ритуальне ставлення до поховання воїнів, але археологічні знахідки місць боїв того часу надзвичайно рідкісні.

"Це однозначні свідчення, що у північних германських племен були систематичні і навмисні процедури очищення полів битви. Практика розчленування тіл, зміни та перерозподілу кісток вказують на ритуальний характер відношення до людських останків", - підсумовують автори.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X