Біологи вперше зняли на відео "білку - вампіра"

3 вересня 2015, 13:47
Біологи вперше зняли на відео малодосліджену борнейську "білку - вампіра" (Rheithrosciurus macrotis), передає N+1 з посиланням на Science

Зокрема, звірятко проживає виключно на острові Борнео і, відповідно місцевій міфології, нападає на лісових оленів і висмоктує з них кров.

Учені вже неодноразово намагалися зняти на відео або сфотографувати цей вид білок, однак досі відеокадри виходили розпливчастими, а чіткі фотографії дуже рідкісними, - чітких відеозаписів білки взагалі не існувало.

Відео дня

Видання пише, що зйомки проводилися в рамках програми по дослідженню екології індонезійського національного парку Гунунг-Палунг, розташованого в провінції Східний Калімантан.

Для досліджень в різних місцях парку, вчені встановили 35 відеокамер, звірятко вдалося зняти лише через кілька тижнів після початку спостережень, коли воно пересувалося по землі. Зйомки велися в інфрачервоному спектрі, тому вчені поки що не мають кольорових відеозаписів тварини.

Біологи стверджують, що "білка - вампір" є одним з найбільш маловивчених видів родини вивіркових, точно невідомі її раціон, ареал проживання і шлюбне поведінку. При цьому, дослідники все ж відкидають міфи і вважають, що основний раціон тварини складають горіхи канарського дерева, хоча вони і не знають, як саме вивірка розколює їх дуже тверду шкаралупу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X