Екологічна катастрофа. Нафтовий танкер поблизу Мадагаскару розпався на дві частини — фото
Влада африканської острівної держави Маврикій повідомила про погіршення ситуації з катастрофою нафтового танкера. Корабель сів на мілину кілька тижнів тому, а тепер його розірвало на дві частини.
В кінці липня 2020-го біля берегів острівної держави Маврикій, розташованої приблизно в 900 км на схід від Мадагаскару, на мілину сів нафтовий танкер, що призвело до розливу величезної кількості палива у Індійський океан.
Вже через пару тижнів влада Маврикія оголосили надзвичайну ситуацію і звернулися за допомогою до Франції.
На борту корабля було близько 4000 тонн палива, і ліквідатори аварії повідомили про відкачування більшості з неї. Проте, за попередніми оцінками, у воду на кораловому рифі узбережжя Маврикія вже потрапило приблизно 1000 тонн палива.
Днями влада країни заявили про те, що танкер розпався на дві частини, що може ускладнити ліквідацію наслідків аварії.
У державному прес-релізі зазначено, що в моторному відсіку корабля залишилося як мінімум 26 тонн палива, і відкачування нафти ускладнюють 3,5-метрові хвилі, викликані циклоном у Індійському океані.
Частину корабля планують потопити в океані.
Влада Маврикія не можуть самостійно впоратися з катастрофою, яка загрожує основній сфері економіки країни - туризму: екологи прогнозують, що цей розлив нафти загрожує тисячам морських тварин, забруднює коралові рифи і популярні пляжі країни.
«Трохи менше 50% цієї лагуни покрито екологічно чутливими зонами, враховуючи корали, водорості, мангрові зарості, цілі мулисті рівнини, піщані пляжі і дюни. Тепер ми повинні точно оцінити, якою мірою ці екологічно вразливі райони були зруйновані у результаті розливу нафти», - пояснює океанограф і інженер-еколог Вассен Кауппаймуту.
За його словами, токсична нафтова пляма загрожує вугроподібним, морським зіркам, крихітним видам ящірок, які перебувають під загрозою зникнення, і багатьом іншим видам тварин.
Місцеві жителі, яких у всьому Маврикії трохи більше одного мільйона , намагаються стримати розлив нафти самостійно, і використовують для цього всі відповідні засоби, враховуючи людське волосся.
Волосся відмінно вбираює масло і з нього можна робити мережі, тому багато перукарів у країні запустили ініціативу з безкоштовними стрижками.
Такнер MV Wakashio, який сів на мілину і розбився, належить японській транспортній компанії Mitsui OSK Lines, і його вперше спустили на воду в 2007-му.
В Японії визнали свою провину через розлив палива, і незабаром влада Маврикія має отримати компенсацію за завдану шкоду.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.