Через 50 років. Дослідникам вдалося знайти останки корабля Blythe Star, що потонув за загадкових обставин

Так виглядав Blythe Star (Фото:База даних австралійської підводної культурної спадщини Австралії)
Австралійські дослідники розгадали 50-річну загадку, виявивши залишки теплохода MV Blythe Star, затонулого 1973 року.
Команда виявила місце аварії у квітні під час вивчення підводного зсуву біля західного узбережжя Тасманії, згідно із заявою Федеральної організації наукових і промислових досліджень Співдружності (CSIRO).
Дослідники використовували гідролокатор, щоб нанести на карту місце корабельної аварії. Потім вони відправили дві підводні камери для візуального огляду судна, яке було занурене на глибину близько 150 м.
12 жовтня 1973 року 144-футове судно MV Blythe Star пливло біля берегів Тасманії. Раптово корпус дав течу і судно почало набирати воду. Десять членів екіпажу швидко покинули корабель, який йшов із Гобарта на острів Кінг із вантажем добрив і пивних барил, і сіли на надувний пліт.
Їхнє зникнення «спровокувало найбільший морський пошук, який коли-небудь проводили в Австралії на той момент», згідно з CSIRO. Сім днів потому пошуковці припинили пошуки.
Але чоловіки залишилися живі. Понад тиждень вони провели в морі, намагаючись вижити в штормову погоду на порошку глюкози, невеликій кількості консервованої води та печиві. Один член екіпажу — Джон Слоан, другий інженер — помер до того, як невеликий човен зміг дістатися берега, імовірно, тому, що в нього не було часу забрати з судна, що тоне, ліки від хронічної хвороби.
Слабкі та голодні, дев’ять членів екіпажу, що залишилися, врешті-решт приземлилися на півострові Форестьє в Тасманії. Ще двоє чоловіків — Джон Іглз і Кеннет Джонс — загинули незабаром після того, як рятувальна шлюпка причалила до берега. Зрештою, троє чоловіків, що вижили, змогли піднятися на круті скелі, що оточують затоку. Вони блукали пустелею, поки не зустріли працівника лісового господарства, який зміг відвезти їх до найближчого міста.
Тим часом корабель безслідно зник. Незважаючи на численні спроби знайти його, місцезнаходження затонулого судна залишалося загадкою протягом п’яти десятиліть.
Що змусило Blythe Star затонути, досі залишається загадкою. Після трагедії Австралія ухвалила суворі закони про безпеку на морі. Судна тепер повинні повідомляти про свої маршрути і місцезнаходження через Австралійську систему повідомлень про судна, а всі рятувальні шлюпки тепер мають бути обладнані радіомаяками.