Він був величезним. Вчені знайшли кратер від метеорита, схожого на той, що вбив динозаврів

18 серпня, 15:28
Метеорит Надір упав на Землю близько 65 млн років тому (Фото:had.off/Depositphotos)

Метеорит Надір упав на Землю близько 65 млн років тому (Фото:had.off/Depositphotos)

Під час складання карти морського дна Західної Африки вчені виявили дивний кратер, який, як з’ясувалося, залишив величезний метеорит. Подальше вивчення показало, що він упав у той же час, що й Чиксулуб, який вбив динозаврів.

Кратер назвали Надір на честь розташованого поблизу вулкана. Детальне вивчення показало, що він знаходиться на глибині близько 800 м і має діаметр близько 8,5 км. Для порівняння діаметр Чиксулуба становить 15 км.

Відео дня

У наші дні кратер захований під шаром палеогенових відкладень товщиною 300−400 м. Виявити його вдалося за допомогою сейсмічного відображення — методу, який використовується для отримання даних про те, що відбувається під поверхнею Землі.

Вік Надіра приблизно дорівнює віку Чіксулуба, що зіткнувся з планетою 65 млн років тому.

Дослідники припускають, що йдеться про т. зв. подвійні астероїди — системи астероїдів, які обертаються навколо спільного центру мас. Вважається, що у навколоземній орбіті є близько 15% таких тіл, але зіткнутися із Землею можуть лише від 2 до 4%.

Якщо дослідникам вдасться підтвердити своє припущення, ця знахідка стане чи не найпершою у своєму роді. І відкриє широке поле для обговорення можливості падіння на Землю подвійних астероїдів у майбутньому.

Раніше був вивчений інший древній метеорит — Каньйон Диявола. З’ясувалося, що він має включення графену та може допомогти у створенні надтвердих та надпластичних матеріалів, які можуть бути ізоляторами та провідниками одночасно.

Показати ще новини
Радіо НВ
X