Більше ніж Земля. NASA оприлюднило унікальне фото гігантського полярного сяйва на Юпітері

24 березня 2016, 15:30
Космічна рентгенівська обсерваторія "Чандра", що була запущена NASA в 1999 році, зафіксувала гігантське полярне сяйво на Юпітері, викликане сонячною бурею. Це дозволило вченим вперше досліджувати це явище в рентгенівському діапазоні

Дослідження на основі даних, отриманих "Чандра", проводили астрономи з Університетського коледжу Лондона (УКЛ). Вони з'ясували, що сонячні бурі викликають на Юпітері полярні сяйва, під час яких генерується рентгенівське випромінювання. Вони в 8 разів яскравіші ніж зазвичай і покривають площу, що перевищує площу поверхні Землі.

Відео дня

NASA

NASA Фото:

"Іноді виникають гігантські бурі, відомі як корональні викиди маси, і сонячний вітер сильнішає, - повідомляється на сайті NASA. - Вони здавлюють магнітосферу Юпітера (простір, що контролюється магнітним полем Юпітера), зрушуючи її кордон з сонячним вітром більш ніж на мільйон миль".

Взаємодія на цій межі й призводить до гігантських полярних сяйв.

"Відбувається постійна боротьба між сонячним вітром і магнітосферою Юпітера", - сказав Вільям Данн з УКЛ, який очолював дослідження.

На зображенні, опублікованому NASA, дані, отримані "Чандра", були накладені на оптичний знімок, який зробив космічний телескоп Хаббл.

Показати ще новини
Радіо НВ
X