Біля Стоунхенджа знайшли величезний пам'ятник часів неоліту

21 листопада 2016, 13:17
Древній монумент старше Стоунхенджа приблизно на тисячу років

Британські археологи виявили на відстані 2,5 кілометра від Стоунхенджа великий неолітичний пам'ятник. Про це повідомляє The Independent.

Пам'ятник використовувався, імовірно, для релігійних і політичних цілей. На це вказують виявлені вченими фрагменти керамічних чаш і кісток великої рогатої худоби, а також частини людських черепів.

Відео дня

Поки археологам вдалося розкопати менше п'ятої частини комплексу — приблизно сто метрів зовнішнього рову. Виявлена споруда є першим великим ранньонеолітичним пам'ятником, відкритим в районі Стоунхенджа протягом останніх ста років. У діаметрі він досягає 200 метрів і старше Стоунхенджа на більш ніж тисячу років.

"Нещодавня знахідка є одним з найбільш захоплюючих відкриттів в ландшафті Стоунхенджа. Вона перетворює наше розуміння інтенсивності ранньої неолітичної активності в цій області. Неолітичні люди, чиї пам'ятники ми розглядаємо, сформували світ, в якому ми живемо. Вони були першими хліборобами і першими людьми, які оселилися в цьому пейзажі", - говорить один з археологів, Метт Лейверс.

Стоунхендж, розташований в британському Уїлтширі, був побудований приблизно чотири тисячі років тому. Найбільш важкі його камені важать 30-40 тонн. Остаточне призначення комплексу досі невідомо.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X