Біля берегів острова Тасманія знайшли понад 100 нових видів

22 грудня 2018, 08:01

Біля берегів південної частини австралійського острова Тасманія, в районі охоронюваного морського парку, вчені виявили більш ніж 100 неназваних видів глибоководних істот.

Команда під керівництвом фахівців Державного об'єднання наукових і прикладних досліджень CSIRO за місяць обстежила 45 підводних гір, де мешкає безліч нових видів тварин, пише Science Alert.

Відео дня

З борту судна Investigator вчені за допомогою спеціальних дистанційно керованих камер вивчили глибини до 1,9 тисячі метрів. В цілому, отримані дані включають в себе 60 000 зображень і близько 300 годин відеозаписів - велике дослідження щільних коралових рифів, засіяне губками в формі тюльпана, кадри біолюмінесцентних кальмарів, акул-привидів, скатів, плетених вугрів і багатьох інших.

Деякі з зібраних видів були абсолютно новими для науки, включаючи крабів-пустельників. Інші не були новими, але вони демонстрували цікаву поведінку, наприклад, дослідники вивчили, як морські зірки і черви-поліхети взаємодіяли з коралами.

Крім того, дослідники виявили і вже відомі, але рідкісні види - наприклад, знамениту рибу-краплю Psychrolutes marcidus, ендеміка вод Австралії. Також вчені зібрали дані про більш ніж 40 видів морських птахів і декількох видах китів і дельфінів.

"Хоча на те, щоб повністю проаналізувати розподіл коралів, будуть потрібні місяці, ми вже бачили здорові глибоководні коралові спільноти на багатьох невеликих пагорбах морського дна до глибини 1450 метрів", - говорить провідний автор дослідження Алан Вільямс.

На жаль, однак, ці тендітні і повільно зростаючі екосистеми стоять перед складним майбутнім, багато в чому завдяки людській діяльності, такій як рибальство, видобуток корисних копалин і пов'язані з кліматом зміни в океані, включаючи потепління і зростаючу кислотність. Нові знання про ці екосистеми необхідні для їх подальшого виживання.

"Дослідницькі подорожі, подібні цим, надзвичайно важливі для того, щоб допомогти нам зрозуміти, оцінити і захистити австралійські морські парки. Зображення з цієї подорожі нагадують нам про те, яку незвичайне і різноманітне середовище ми захищаємо в цих особливих місцях", - говорить Джейсон Манді, глава Австралійського відділення морських охоронюваних районів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X