Біля берегів Австралії знайшли місце аварії корабля XIX століття

Наукпоп

21 травня 2018, 07:01

Біля берегів Австралії знайшли місце аварії корабля XIX століття

Біля берегів Австралії знайшли місце аварії корабля XIX століття  - фото

Фото: National Shipwreck Database

Вчені виявили затонуле судно

Вчені з головного наукового дослідного агентства Австралії CSIRO виявили місце катастрофи парусного судна під назвою Carlisle.

Судно затонуло в 1890 році в протоці Басс в Австралії, яка розташована між штатами Вікторія і Тасманія, пише Mashable.

Агентство CSIRO опублікувало кадри про аварію, які були зроблені дослідним кораблем Investigator, що курсує східним узбережжям Австралії в межах оглядової місії для поліпшення карт і навігації.

Carlisle було втрачене в море після зіткнення з рифом в протоці Басса 6 серпня 1890 року. Раніше в той же день судно вийшло з Мельбурна. Тільки 12 з 20 членів екіпажу вижили, діставшись до берега через два дні після інциденту. Розташування затонулого корабля довгі роки залишалося загадкою.

"Це дуже багатий артефакт. Там все ще багато органічних матеріалів, тому це дуже чутлива область. Не було зроблено ніяких спроб врятувати судно після його руйнування, тобто там все ще є багато особистих речей екіпажу. У нас є певна капсула часу для судна", - пояснив дайвер Малкольм Вентуроні, член Асоціації морської археології штату Вікторія.

"Я думаю, що важливо документувати такі місця як можна краще. Соромно, коли ми знаходимо нові місця корабельних аварій, а ви бачите їх розграбованими", - додав Вентуроні.

Раніше НВ повідомляло, що на набережній острівця Скепсхольмен в центрі столиці Швеції Стокгольма виявили залишки королівського флагмана XVII століття. Археологи з Стокгольмського Морського Музею вважають, що корабель був в основному побудований в період між 1612 і 1614 роками.