Біля берегів Колумбії знайдено 300-річний корабель зі скарбами на $17 мільярдів

8 грудня 2015, 13:36
Галеон "Сан-Хосе" був затоплений у 1708 році під час війни за іспанську спадщину. Сучасна Іспанія претендує на скарби, які перевозив галеон

Корабель був знайдений в Карибському морі недалеко від колумбійського портового міста Картахена. Зараз влада країни приховує місцезнаходження галеона. За словами президента країни Хуана Мануеля Сантоса, планується побудувати в Картахені музей, в якому з часом будуть виставлені скарби галеона.

Відео дня

Корабель перевозив срібло, золото та дорогоцінні камені, зібрані в Південній Америці. У червні 1708 року галеон був потоплений британським флотом у битві при Бару (британці називають бій Атакою Уейджера).

"Сан-Хосе" називають Святим Граалем у світі затонулих кораблів. Вважається, що в його трюмах зберігався один з найбільших скарбів, втрачених в морі за всю історію. Їх вартість може досягти $17 мільярдів.

Іспанія вже заявила про свої права на володіння втопленим кораблем. До битви при Бару галеон належав іспанському королю Філіпу V, отже, був державною, а не приватною власністю. За словами міністра закордонних справ Хосе Мануеля Гарсія-Маргальо, Іспанія розраховує на досягнення домовленості по кораблю з колумбійською владою. При цьому країна готова захищати свої інтереси на рівні ООН, якщо буде потрібно.

У 2013-му році в Колумбії був прийнятий закон, згідно з яким всі кораблі, знайдені в її територіальних водах, є національною спадщиною.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X