Біля берегів Греції знайдено велетенське кладовище затонулих кораблів

12 липня 2016, 16:38
Всього за 9 місяців у водах архіпелагу Фурні (Греція) археологам вдалося виявити уламки понад 40 кораблів. Найдавніші з них затонули приблизно 2500 років тому

Ще у вересні минулого року спільна греко-американська експедиція знайшла біля островів Фурні уламки 22-х судів, а минулого місяця до них додалися уламки ще 23-х кораблів. За словами директора фонду RPM Nautical Foundation, що організовує експедицію, Пітера Кемпбелла, це відкриття "демонструє виняткову значимість архіпелагу".

Відео дня

Кораблі, знайдені у водах Фурні, належать до різних історичних епох. Так, деякі уламки належать до архаїчного періоду в історії Греції (700-480 рр. до н. е.), інші – до елліністичного (323-31 рр. до н. е.). Серед них зустрічаються і судна періоду пізньої античності (приблизно 300-600 рр н. е..) і навіть порівняно сучасні кораблі XVIII-XIX століть.

Вчені пояснюють таку високу концентрацію і різноманітність уламків тим, що архіпелаг Фурні знаходиться на перетині важливих торговельних шляхів. Через нього пропливали судна, що прямували з материкової Греції до Малої Азії або з Егейського моря в Левант (Сирія, Палестина, Ліван).

Серед уламків вчені виявили безліч амфор, посуд і стародавні якоря.

До теперішнього часу греко-американська експедиція обстежила лише частину берегової лінії Фурні. Археологи продовжать досліджувати місцевість до 2018 року і вважають, що води архіпелагу можуть стати найбільшим кладовищем затонулих кораблів в світі.

"Для порівняння, у США нещодавно був створений заповідник на озері Мічиган, яке приховує уламки 39 суден, розкиданих по території в 2,2 тисячі квадратних кілометрів, - говорить Майкл Кемпбелл. – Поблизу Фурні вже було знайдено 45 кораблів на площі всього 44 квадратних кілометра".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X