Біля берегів Данії знайшли британську субмарину, потоплену німецькими кораблями-приманками

8 вересня 2016, 12:33
Біля берегів Данії дослідники виявили британський підводний човен часів Другої світової війни HMS Tarpon, який затонув в 1940 році

Як пише N+1 з посиланням на The Guardian, субмарина була виявлена власником Датського військового музею Гертом Норманном Андресеном і британським морським археологом Іннесом Маккартні в березні 2016 року.

Відео дня

Спочатку, археологи дослідили дно біля берегів Данії в спробах знайти кораблі, що затонули під час Ютландської битви 1916 року (єдине масштабне зіткнення між флотом Великої Британії та Німеччини за весь період Першої світової війни)

Проте під час пошуків дослідники виявили британську субмарину Tarpon, яку німецьке торговельне судно втопило в 1940 році. Відзначимо, що в початковий період Другої світової ВМС Німеччини маскували легкі бойові кораблі під торгові судна. Таким чином, німці виманювали субмарини противника на поверхню для подальшої атаки за допомогою замаскованих гармат малого калібру, торпед або глибинних бомб.

Вочевидь, щось подібне сталося 10 квітня 1940 року, адже згідно військових документів ВМС Німеччини того періоду, Tarpon зустріла саме такий корабель-приманку. Екіпаж субмарини помітивши німецький торговий корабель Schiff 40 і випустив у нього дві торпеди, але жодна з них не потрапила в ціль.

Ймовірно, німці помітили перископ підводного човна, а коли він спробував піти на глибину, вирахували її положення за допомогою сонара і закидали глибинними бомбами. Німецький корабель залишався на місці атаки до ранку наступного дня, поки не стало зрозуміло, що британська субмарина потонула. Її екіпаж складався як мінімум з 50 чоловік, всі моряки загинули.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X