Бійся протягу, їж часник, молися на антибіотики. 5 найбільш популярних міфів про грип

8 листопада 2017, 21:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
До початку сезону грипу в Україні 2017 варто підготуватися заздалегідь. Розвінчаємо основні міфи про грип та розповімо, що таке грип і ГРВІ, які симптоми і як уберегти себе та близьких

Вчені з Гарвардського університету в своїй статті підкреслюють, що грип є хорошим прикладом того, як медичні міфи можуть встати на шляху хорошої медичної допомоги.

Відео дня

"Коли настає сезон грипу, необхідно вжити необхідних заходів, щоб залишатися здоровим. Ці заходи включають в себе в тому числі і відокремлення фактів від міфів", - підкреслюють британські медики.

МІФ. У грипі немає нічого небезпечного, він проходить за тиждень

Правда. За ступенем тяжкості хвороба варіюється від легкої до важкої і навіть смертельної. У ВООЗ відзначають, що щорічні епідемії сезонного грипу призводять до 3-5 мільйонів випадків важкої хвороби і 250 000-500 000 випадків смерті в усьому світі. У промислово розвинених країнах більшість випадків смерті, пов'язаних з грипом, відбувається серед людей у віці 65 років і старше.

Серед ускладнень, до яких може привести грип, медики називають пневмонію, бронхіт, інфекції носоглотки, інфекції вушного проходу. Особливо небезпечними ускладнення грипу можуть бути для дітей до 5 років, літніх людей, вагітних жінок і осіб з хронічними захворюваннями.

МІФ. На грип можна захворіти через протяг і холодну погоду

Правда. Єдиний спосіб захворіти на грип - зазнати впливу вірусу грипу. У районах з помірним кліматом сезонні епідемії відбуваються, в основному, в зимову пору року, тоді як в тропічних районах віруси грипу циркулюють круглий рік, приводячи до менш регулярних епідемій.

"Сезон грипу збігається у нас з холодною погодою. Таким чином, люди часто пов'язують грип з холодним, сирим середовищем з протягами. Але вони не пов'язані", - підкреслюють медики з Гарварду.

Однак, варто зазначити, що перебування в погано провітрюваних приміщеннях, в яких знаходиться багато людей, а повітря дуже сухе, може стати серйозним фактором для початку захворювання. Справа в тому, що сухі слизові оболонки носової порожнини полегшують потрапляння вірусів в верхні дихальні шляхи.

МІФ. Від грипу можуть допомогти антибіотики

Правда. Функція антибіотиків — боротьба з хвороботворними бактеріями і бактеріальними інфекціями. А грип — це вірус. Віруси не мають клітинної стінки, які можуть бути атаковані антибіотиками; замість цього вони оточені захисною білковою оболонкою. Віруси не можуть розмножуватися самі по собі, як бактерії, замість цього вони присмоктуються до здорових клітин і перепрограмують їх, щоб з'явилися нові віруси.

Більше того, медики відзначають, що, як і будь-який живий організм, бактерії можуть розвиватися і адаптуватися до умов, що змінюються. Це означає, що бактерії можуть стати "стійкими" до антибіотиків, якими ви спробуєте лікувати вірус.

МІФ. Від грипу допомагають цибуля, часник та інші "народні засоби"

Правда. Огляд наукових досліджень про вплив часнику на лікування грипу та застуди показує, що існують тільки шість досліджень про вплив рослин на віруси і лише в одному випадку експеримент був проведений за всіма правилами. Цей експеримент показав, що дійсно, після регулярного прийому часнику частота захворювань застудою і грипом кілька зменшувалася. Зате зростало число скарг на висип по всьому тілу. Це дослідження поки ніким не повторене.

Що стосується вітаміну C, то вчені прийшли до висновку, що якого-небудь значного впливу на частоту захворювання на грип аскорбінова кислота не робить. Також немає ніяких переконливих клінічних доказів того, що прийом продуктів ехінацеї може вилікувати застуду і грип або скоротити тривалість хвороби.

З іншого боку, як зазначає Science Alert, в 2014 році в жимолості знайшли молекулу, яка може допомогти в лікуванні грипу. Це перший випадок, коли засіб проти вірусу знайшли в живій природі. У клінічних випробуваннях молекула MIR2911, витягнута з жимолості, була в змозі придушити смертоносні віруси грипу А. Про інші, більш традиційні "народні засоби від грипу" такої підтвердженої інформації немає або майже немає.

МІФ. На грип можна заразитися в результаті вакцинації

Правда. Вакцина для ін'єкцій не містить живих вірусів, так що неможливо отримати грип від вакцини. Однак, у людини можуть бути деякі побічні ефекти, такі як біль, почервоніння або припухлість у місці ін'єкції, головний біль. Оскільки віруси грипу змінюються від року до року, і імунітет до вірусів грипу слабшає протягом року після вакцинації, важливо отримувати щеплення від грипу щороку.

У той же час, Всесвітня організація охорони здоров'я зазначає, що серед літніх людей протигрипозна вакцина може бути менш ефективною у запобіганні захворювання, але може послабити тяжкість хвороби і зменшити число випадків розвитку ускладнень і смерті.

Висновок. Сподіваємося, що після прочитання цієї статті ви не переплутаєте вірусний грип з бактеріальними інфекціями і не станете лікувати його, розвішуючи обереги з часнику по дому. А також зможете відмінно пройти ось цей тест.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X