Біблійні оповіді. Нові фрагменти легендарних сувоїв Мертвого моря пролили світло на те, як до нас дійшла Біблія

18 квітня 2021, 08:17
NV Преміум

В Юдейській пустелі народилася сенсація: знайшли нові фрагменти легендарних сувоїв Мертвого моря, що проливають світло на те, як і в якому вигляді до нас дійшла Біблія, а також на давню історію Юдеї, коли нею правила людина на ім'я Син зірки.

«І не думайте зла у своїм серці один проти одного, і не любіть неправдивої присяги, бо це все оте, що зненавидив Я, промовляє Господь».

Увесь текст цієї цитати з книги біблійного пророка Захарії написаний грецькою. І лише слово Господь — давньоєврейською. Із подібною двомовністю дослідники біблійних старожитностей ще не стикалися.

Відео дня

Йдеться про розшифрування нової гучної знахідки — фрагментів біблійних текстів, відомих як сувої Мертвого моря і, за одностайним вердиктом учених, вони мають велике історичне, релігійне і лінгвістичне значення. Рукописи, створені на пергаменті й папірусі, містять тексти Старого Завіту, до того ж датовані III століттям до нашої ери — I століттям нашої ери. Сьогодні їх називають найдавнішою збереженою копією Біблії, хоча крім біблійних текстів, сувої також містять записи про побутове життя.

Ці манускрипти відомі також як кумранські рукописи — перші з них знашли в 1947 році в печерах Кумрана на західному березі річки Йордан. Їх знайшов молодий бедуїн-пастух, який спустився у печеру в пошуках вівці.

Показати ще новини
Радіо NV
X