Безтурботний скелет і новий місяць Сонячної системи – кращі наукові фото тижня

30 квітня 2016, 20:03
Телескоп Hubble знайшов новий місяць Сонячної системи, який обертається навколо карликової планети, раніше відомої як "Великодній заєць", а турецькі археологи відшукали давню фреску з зображенням скелета і цінною порадою

Завдяки космічному телескопу Hubble, якому наприкінці минулого тижня виповнилося 26 років, на карту Сонячної системи було нанесено нове небесне тіло, що отримало назву MK2. Це супутник карликової планети Макемаке, розташованої в поясі Койпера. Його діаметр становить усього 160 км.

Відео дня

Открытие MK2 позволит ученым больше узнать о карликовой планете Макемаке, спутником которой он является

Открытие MK2 позволит ученым больше узнать о карликовой планете Макемаке, спутником которой он является Фото:

Макемаке – третя за величиною карликова планета сонячної системи, яка була відкрита в 2005 році. Спочатку вона називалася "Великодній заєць", оскільки її відкрили незабаром після Великодня. Пізніше її перейменували на Макемаке на честь божества з міфів корінних жителів острова Пасхи.

У Туреччині була знайдена унікальна фреска віком понад 2000 років. На ній зображений скелет з чашею в руці, застиглий у невимушеній позі біля глечика з вином і буханця хліба. Фреску прикрашає напис: "Будь веселим і насолоджуйся життям".

Фреска, подобная той, что была найдена в Турции, есть в Италии, но турецкий экземпляр более выразителен/Gareth Harney via Twitter
Фреска, подобная той, что была найдена в Турции, есть в Италии, но турецкий экземпляр более выразителен/Gareth Harney via Twitter Фото:

Австралійська компанія Chiron Global збирається запустити новий вид спорту, в якому спортсмени зможуть застосовувати холодну зброю. Для цього вони розробили броню з кевлара і вуглеволокна, оснащену сенсорами, які дозволять фіксувати силу кожного удару.

Компания Chiron Global планирует стать основателем нового спорта, а пока ее работой заинтересовались военные/Chiron Global
Компания Chiron Global планирует стать основателем нового спорта, а пока ее работой заинтересовались военные/Chiron Global Фото:

Chiron вже провела тестові бої і планує почати офіційні змагання пізніше в цьому році. Ну, а поки її бронею зацікавилося Командування спеціальних операцій США, яке планує придбати кілька екземплярів для навчання своїх солдатів.

Показати ще новини
Радіо NV
X