Мрія Ніколи Тесли. У Новій Зеландії протестують бездротову передачу електрики

3 серпня 2020, 17:03
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Новозеландський стартап заявив про розробку технології, яка дозволить передавати електрику на відстань абсолютно без проводів. Випробування бездротової системи можуть почати у 2021 році.

Одним з перших ідею про бездротову передачу електрики публічно озвучив винахідник Нікола Тесла ще наприкінці XIX століття.

На виставці у Чикаго в 1893-му Тесла показав бездротове освітлення люмінесцентними лампами, а через рік за допомогою того ж методу електродинамічної індукції абсолютно без проводів запалив лампи розжарювання у своїх лабораторіях в Нью-Йорку.

Відео дня

Пізніше ця технологія стала основою для створення радіо, але промислову передачу електроенергії на відстань так ніхто і не подужав. Зокрема через те, що розроблений Томасом Едісоном лічильник електроенергії працював тільки на постійному струмі, а технологія Тесли вимагала використання змінного струму.

В результаті, систему Едісона поставили на конвеєр, а бездротова передача електрики залишилася у сфері наукових досліджень і розробок. Сьогодні її використовують у вигляді примітивних бездротових зарядок для гаджетів або автомобілів з невеликою кількістю споживання енергії.

Але днями новозеландський стартап Emrod заявив про розробку першої бездротової системи, яка дозволить передати величезну кількість електроенергії на велику відстань, і створити таким чином нову енергетичну інфраструктуру.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X