Барак Обама пообіцяв, що Америка переможе рак — раз і назавжди

14 січня 2016, 12:17
Президент США виступив з традиційним щорічним зверненням до нації. Основним мотивом виступу для громадськості несподівано став заклик зробити США першою країною, що остаточно перемогла рак

Для початку Обама згадав про нещодавнє рішення віце-президента Джо Байдена не балотуватися на наступних президентських виборах через нещодавню трагедію в родині. Син Байдена помер після тривалої і безуспішної боротьби з раком.

Відео дня

Далі Обама розповів про те, як багато коштів виділяється на боротьбу з раком, і підкреслив, що переконаний, що цього недостатньо. «Америка може перемогти рак», - категорично заявив президент.

Щорічно в США фіксується 1,5 млн випадків онкологічних захворювань, і близько 500 тис. чоловік помирає від раку.

За словами Обами, весь останній місяць Байден працював в Конгресі, намагаючись зробити так, щоб у поточному році вчені та медики, які борються з раком, отримали найбільший бюджет на дослідження за останні 10 років.

Барак Обама (слева) назначил вице-президента Джо Байдена (справа) главным по борьбе с раком
Барак Обама (слева) назначил вице-президента Джо Байдена (справа) главным по борьбе с раком Фото:

«Сьогодні я оголошую про запуск національної ініціативи боротьби з раком, - заявив Обама. - І ставлю Джо Байдена на чолі цієї роботи».

Для Обами це виступ став останнім у кар'єрі — в нинішньому році закінчується другий президентський термін. Політичні оглядачі за традицією називають президентів, які йдуть, «кульгавими качками», оскільки вважається, що в останній рік правління американський президент позбавляється підтримки багатьох гілок влади і навіть деяких прихильників. Всі вони починають розподіляти сили перед черговими виборами.

Той факт, що Обама вирішив використати свій останній рік для того, щоб зайнятися боротьбою з раком на тлі світової політичної нестабільності може свідчити про те, що він просто не хоче втратити обличчя, кажуть деякі експерти.

Розрахунок тут простий. Проти кампанії боротьби з раком не будуть протестувати навіть затяті противники президента. Хай там як, Обама налаштований діяти рішуче. Про це свідчить серйозність перших кроків Байдена.

У своєму пості на медплатформі Medium, віце-президент США підкреслив, що в останні кілька років, вчені добилися істотного прогресу в дослідженнях природи онкологічних захворювань.

«Ми можемо використовувати це як відправну точку, - пише Байден. - І використовувати всі досягнення науки для перемоги над раком».

Байден поки утримується від деталей, згадуючи якісь досягнення в області имуннотерапии і генетики. Він також підкреслює, що головною проблемою є недостатня швидкість, з якою досягнення науковців починають потрапляти на ринок і приносити користь звичайним пацієнтам.

Поклонники чтят память Дэвида Боуи в Лондоне. Знаменитый музыкант умер от рака на 69-м году жизни, вновь заставив общественность говорить о проблеме онкологических заболеваний
Поклонники чтят память Дэвида Боуи в Лондоне. Знаменитый музыкант умер от рака на 69-м году жизни, вновь заставив общественность говорить о проблеме онкологических заболеваний Фото:

Журналісти з'ясували, що Байден заснував кілька робочих груп, в які входять представники уряду, великих фармацевтичних компаній, наукових кіл. Одна з таких груп отримала робочу назву Moonshot 2020.

За словами Байдена, група переважно фінансується мільярдером Патріком Сун-Шіонгом, і планує знайти ліки від 20 основних типів раку до 2020 року. Загальна кількість пацієнтів, яких планується задіяти у клінічних випробуваннях, складе 20 тис. осіб.

Назва групи Moonshot (постріл по Місяцю — англ.), за словами Байдена, свідчить про серйозність намірів групи та ініціативи Обами в цілому. Назва відсилає до місячної програми 1960-х. Тоді всі основні ресурси країни були спрямовані на відправку астронавтів на Місяць. Сьогодні такий пріоритетним завданням стане боротьба з раком.

Науковий світ зустрів ініціативу Обами і Байдена з оптимізмом. Багато великі відкриття в галузі боротьби з раком залишаються в силу різних причин непоміченими з боку великих фармацевтичних компаній, говорять вчені.

Наприклад, одним з найбільших проривів останніх років називають використання для боротьби з раком дихлорацетата, однак це рішення досі не стало масовим. Також ще не отримали широкого поширення новітні методики впливу на імунну систему.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X