Кеша розумний. Папуги в Австралії вчать один одного відкривати сміттєві баки заради пошуку їжі — відео

23 липня 2021, 11:13

Птахи, що живуть у великих містах, часто використовують місця, де викидаються відходи, для пошуку їжі. Однак папуги какаду пішли далі — вони вчать один одного відкривати сміттєві баки і навіть створюють різні техніки для цього.

Кілька років тому австралійський вчений Річард Мейджор зняв відео, на якому какаду використовує дзьоб і лапу, щоб відкрити закриту кришку сміттєвого бака в пошуках залишків їжі.

Відео дня

Він поділився цим відеозаписом зі своїми колегами з Інституту поведінки тварин Макса Планка в Німеччині — місцеві вчені були в захваті. А тому вирішили вивчити цю поведінку більш досконально. Їх дослідження можна прочитати в журналі Science.

«Як і багато австралійських птахів, какаду з сірчаним чубчиком гучні і агресивні та часто діють як зграя гала. Але вони також неймовірно розумні, наполегливі і блискуче пристосувалися до життя з людьми», - говорить Мейджор у прес-релізі.

Практично у всій Австралії використовуються однакові сміттєві баки, а какаду поширені на східному узбережжі. Тому спочатку вчені хотіли з'ясувати, наскільки унікальним є це поведінка. Зрозуміти, коли вони почали так робити, практично неможливо, пояснює вчений. Виявити перші подібні випадки практично неможливо, оскільки ця поведінка виникає як надзвичайно рідкісні випадки.

Дослідники запустили онлайн опитування, в якому жителі Сіднея могли відзначати, в якому районі вони живуть, а також коли і де ставали свідками того, як какаду розкривають сміттєвий контейнер. У 2018 році про таку поведінку повідомили жителі трьох передмість. А в 2019 це число виросло вже до 44.

Виходить, папуги поступово переймали знання, як розкривати сміттєві баки, у своїх родичів. Також в процесі розвитку цієї навички деякі какаду виробляли власну техніку, відмінну від "оригінальної", коли птах відкриває кришку дзьобом, а потім крокує по краю контейнера, поступово відкидаючи її. Так, в кінці 2018 вчені помітили какаду, який відкривав кришки інакше (41-ша секунда на відео), а поступово його техніку перейняли й інші птахи, що живуть в околицях.

За словами Мейджора, це може здатися тривіальним відкриттям — птахи можуть відкривати кришки по-різному — але це важливо, тому що воно доводить, що тварини можуть вчитися, ділитися знаннями і навіть розвивати субкультури. Той факт, що птахи придумали різні способи вирішення цього завдання, є «свідченням того, що вони дізналися поведінку один від одного, а не вирішували головоломку самостійно».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X