Австралійські вчені розробили метод раннього виявлення хвороби Паркінсона

21 квітня 2016, 14:28
Перший світі тест на основі аналізу крові, розроблений фахівцями Університету Ла Троб в Мельбурні, дозволить раніше виявляти хворобу Паркінсона і швидше починати лікування пацієнтів

"В даний час не існує тестів на біомаркери хвороби Паркінсона, і єдиним методом діагностики є неврологічне обстеження, - наголошується в офіційному прес-релізі Університету Ла Троб. – До того часу, як у пацієнтів розвиваються симптоми, і вони проходять обстеження, значна кількість життєво важливих клітин мозку вже знищується".

Відео дня

Тест заснований на відкритті, зробленому близько 10 років тому, автори якого стверджували, що розвиток хвороби Паркінсона пов'язаний з дефектами клітинних мітохондрій, що призводять до пошкоджень клітин мозку.

Нова методика вже була випробувана на невеликій групі з 38 осіб, 29 з яких страждають від хвороби Паркінсона, а решта 9 увійшли до складу контрольної групи. Вчені запевняють, що тест показав достовірні результати. На наступному етапі випробувань його випробують вже на сотні осіб.

Виявлення хвороби за допомогою аналізу крові може увійти в медичну практику вже за 5 років за умови достатнього фінансування розробок. Поки Університет Ла Троб отримав $640000. Кошти були надані фондом Shake It Up Australia Foundation і фондом досліджень хвороби Паркінсона Майкла Джей Фокса. Останній був заснований актором, відомим по ролі Марті МакФлая з трилогії Назад у майбутнє, який багато років страждає від цієї хвороби.

Показати ще новини
Радіо NV
X