Австралійські вчені довели, що люди продовжують еволюціонувати

18 квітня 2018, 21:08

Генетики з Університету Квінсленда в Австралії знайшли в людському геномі докази того, що функції нашого організму змінюються.

Дослідники вивчили геномні дані 126 545 осіб, щоб показати еволюційні відмінності між поколіннями, пише Science Alert.

Природний відбір включає в себе повільні зміни, які займають покоління, і ці зміни часто настільки тонкі, що ми навіть не помічаємо. Щоб відстежити ці зміни, група дослідників з Інституту молекулярних біологічних наук і Інституту мозку Квінсленда використовувала статистичний метод для пошуку мутацій в ДНК.

Відео дня

Вони ретельно досліджували 28 складних ознак, таких як мінеральна щільність п'яти, облисіння у чоловіків, вік жінки при перших менструаціях і менопаузі, вік жінок при перших пологах, силу перейм і розміри тазостегнового суглоба.

Вивчаючи гени, пов'язані з цими ознаками у людей в різному віці, можна побачити відмінності між поколіннями. Дослідники заявили, що виявили ознаки негативного відбору - видалення шкідливих варіантів генів - за кількома ознаками. І найсильніше свідчення було в рисах, пов'язаних з серцево-судинної функцією і репродуктивною функцією.

Для серцево-судинної функції команда виявила зміни, пов'язані з розміром талії і співвідношенням талії і стегон. Було виявлено, що надлишок жиру навколо талії був значно пов'язаний з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. Таким чином, люди з цією ознакою частіше вмирають в більш ранньому віці, а, значить, ця ознака буде зустрічатися все рідше.

Сильні зміни від покоління до покоління показав також вік жінки в період менопаузи. Вік перших менструацій і вік при перших пологах також значимо змінюються з плином часу.

Раніше НВ повідомляло, що британські дослідники з'ясували, що в Сполученому Королівстві синиці еволюціонували дещо несподіваним чином. Виявилося, що розмір дзьобів птахів, які проживають у Великій Британії, значно перевищує розміри дзьобів їх родичів з Нідерландів. Вчені порівняли ДНК синиць з Британії та Голландії і відзначили суттєву різницю в генах, що відповідають за форму дзьобів. Ймовірно, двигуном еволюції дзьобів синиць були годівниці, які жителі Британії розвішують в лісах і поруч зі своїми будинками. У Нідерландах така практика зустрічається набагато рідше.

Показати ще новини
Радіо NV
X