Австралійські дослідники заявили, що рок-музика надає заспокійливий ефект

1 лютого 2016, 10:30
Вчені з Квінслендського університету прагнули довести, що агресивна музика спонукає до агресивних дій. Однак проведене ними дослідження показало, що вона допомагає заспокоїтися і вгамувати злість

У ньому брали участь 39 людей, які регулярно слухають важку музику (хеві-метал, хардкор, панк-рок і т. д.). В рамках дослідження вони повинні були 16 хвилин говорити на теми, здатні викликати роздратування і гнів, такі як гроші, робота або відносини. Після цього їм давали 10 хвилин посидіти в тиші або послухати свою музику.

Відео дня

Виявилося, що ті учасники, які слухали музику, заспокоювалися не гірше, ніж ті, що сиділи в тиші.

"Музика не тільки допомагала їм розібратися у своїх емоціях, а й справляла стимулюючий і надихаючий ефект, - йдеться в дослідженні. – Результати показали, що рівень ворожості, дратівливості і стресу після прослуховування композицій знижувався, і при цьому учасники відчували піднесення і підйом".

Автори дослідження визнають, що в ньому є слабкі місця, і вважають, що тема потребує подальшого вивчення. Тим не менш, на даному етапі вони приходять до висновку, що "важка музика допомагає подолати гнів", а не викликає його.

Показати ще новини
Радіо NV
X