Астрономи виявили десятки чорних дір часів "дитинства Всесвіту"

19 березня 2019, 22:04

Вчені знайшли 83 квазари, які приводяться в дію надмасивними чорними дірами і відносяться до часу, коли вік Всесвіту становив 10% її поточного віку.

Це відкриття показує, що такі об'єкти були більш поширені на зорі часів, ніж думали раніше, пише Science Alert .

Квазари - одні з найяскравіших об'єктів у Всесвіті, ядра галактикщо світяться, які отримують енергію від надмасивних чорних дір. Коли матеріал обертається навколо чорної діри, його тертя генерує таке інтенсивне випромінювання, що його можна побачити навіть на відстані мільярдів світлових років.

Відео дня

"Примітно, що такі масивні щільні об'єкти змогли сформуватися так скоро після Великого вибуху. Розуміння того, як чорні діри можуть утворюватися в ранньому Всесвіті, і наскільки вони поширені, є проблемою для наших космологічних моделей", - сказав астрофізик Майкл Стросс з Прінстонського університету.

Автори відкриття використовували дані, отримані за допомогою приладу Hyper Suprime-Cam (HSC), який встановлений на телескопі Субару Національної астрономічної обсерваторії Японії, що знаходиться на вершині гори Мауна-Кеа на Гаваях. Огляд виявив 83 невідомих раніше квазара. Найдальший квазар, виявлений командою, HSC J124353.93 + 010038.5, знаходиться на відстані 13,05 мільярдів світлових років. Він є другим самим далеким з відомих.

Квазари, які знайшли на відстані близько 13 мільярдів світлових років від Землі, показують, якими вони були всього через приблизно 800 мільйонів років після утворення Всесвіту.

Нові дані про квазари допоможуть нам дізнатися більше про формування надмасивних чорних дір у ранньому Всесвіті. Команда продовжить пошук, щоб з'ясувати, чи можуть вони знайти квазари, які ще старше. Це може допомогти дослідникам з'ясувати, коли з'явилися перші чорні діри.

"Квазари, які ми виявили, стануть цікавим предметом для подальших спостережень з нинішніми і майбутніми об'єктами. Ми також дізнаємося про формування і ранню еволюцію надмасивних чорних дір, порівнюючи розподіл світності з передбаченнями теоретичних моделей", - сказав астроном Йошікіо Мацуока з університету Ehime в Японії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X