Астрономи знайшли воду на далекій екзопланеті

12 травня 2017, 14:00
Планета HAT-P-26b в сузір'ї Діви виявилася покрита атмосферою з водню, гелію і водяних парів

Такі висновки учені з Великобританії і США зробили на основі даних, отриманих від космічних телескопів Hubble і Спітцер, пише Science Alert.

Екзопланету, що знаходиться від Землі на відстані 430 світлових років, ще називають "теплий Нептун", через схожість її розмірів з розмірами восьмої планети Сонячної системи. Але HAT-P-26b розташована набагато ближче до своєї зірки і один оберт навколо неї планета робить за 4,23 дня.

Відео дня

"Астрономи тільки почали досліджувати атмосфери цих далеких нептуноподібних планет, і майже відразу ж, ми знайшли приклад, який йде проти тренда в нашій Сонячній системі", - говорить один з дослідників, Ханна Уэйкфорд з Центру Годдарда в NASA.

На підставі спектрального аналізу вчені з'ясували, що в атмосфері цієї планети, крім водню і гелію, присутня вода. Крім того, вчені змогли оцінити металічність HAT-P-26b — так астрономи називають відносний вміст хімічних елементів важче гелію.

Виявилося, що за своїм складом HAT-P-26b набагато ближче до Юпітера, ніж до Урана чи Нептуна. Це, в свою чергу, означає, що планета зберегла атмосферу, яка виникла досить пізно в процесі формування небесного тіла.

"Цей аналіз показує, що існує набагато більше різноманітності в атмосферах цих екзопланет, ніж ми очікували, що забезпечує розуміння того, як планети можуть формуватися і розвиватися інакше, ніж в нашій Сонячній системі", - підкреслив Девід Сінг з університету Ексетера у Великобританії.

Раніше НВ повідомляло, що астрономи знайшли планету, де з неба падають дорогоцінні камені. Денна температура на планеті HAT-P-7b досягає 2500 градусів Цельсія, і мінерал корунд, з якого складаються земні рубіни і сапфіри, повністю випаровується і випадає у вигляді опадів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X