Астрономи знайшли планету, де з неба падають дорогоцінні камені

13 грудня 2016, 11:00
В атмосфері екзопланети HAT-P-7b йдуть дощі, краплі в яких являють собою кристали рубінів і сапфірів

Вперше вчені змогли вивчити довгострокові зміни погоди на гігантській планеті за межами Сонячної системи. Астрономи запевняють, що хмари, які обволікають цей далекий світ, здається, зроблені з рубінів і сапфірів, пише Science Alert.

Відео дня

Судячи з усього, денна температура на планеті HAT-P-7b досягає 2500 градусів Цельсія, і мінерал корунд, з якого складаються земні рубіни і сапфіри, повністю випаровується і випадає у вигляді опадів. Потім цикли повторюються.

"На її нічній стороні формуються хмари, які транспортуються сильними вітрами в бік денної сторони, де вони випаровуються. Швидкість вітру часто різко змінюється, тому багато хмар формуються і потім зникають. Це перший приклад існування погоди на газовому гіганті поза Сонячної системи", — заявив астроном Девід Армстронг з університету Уоріка у Великобританії.

Планета HAT-P-7b видалена від нас приблизно на тисячу світлових років, її атмосферу й інші властивості неможливо вивчати безпосередньо. Однак орбітальний телескоп Кеплер безперервно стежив за HAT-P-7b протягом перших чотирьох років роботи, що дозволило астрономам детально вивчити варіації яскравості, спектрі та інших характеристиках.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X