Астрономи знайшли планетну систему навколо найближчої до нас зірки

6 листопада 2017, 07:04
Телескоп ALMA в Чилі зареєстрував пил в околицях зірки Проксіми Центавра. Це свідчення наявності планет біля зірки

Світіння холодного пилу спостерігалося на відстані від однієї до чотирьох астрономічних одиниць від зірки Проксима Центавра, тобто від одного до чотирьох відстаней від Землі до Сонця, повідомляє Європейська південна обсерваторія.

Відео дня

Дані спостережень також говорять про можливе існування ще більш холодного пилового поясу, а можливо і багатокомпонентної планетної системи. У Сонячній системі присутні схожі структури значно більшого розміру; вважається, що такі пояси складаються з кам'яних і крижаних часток, яким не вдалося сконденсуватися в планети.

Основний автор нового дослідження Гіллем Англаде з Інституту астрофізики Андалусії (CSIC) в Гранаді (Іспанія) так пояснює значення відкриття: "Пил навколо Проксіми - дуже важлива знахідка. Після відкриття землеподібної планети Проксима b це перше свідчення існування у найближчої до Сонця зірки багатокомпонентної планетної системи, а не просто одиночної планети".

Дані, отримані на ALMA, дозволяють також припустити що навколо Проксіми є й інший, ще більш холодний пиловий пояс вдесятеро далі першого. Якщо це так, то природа цього пояса, дуже холодного і розташованого далеко від більш холодної і слабкої, ніж Сонце, зірки, загадкова. Обидва пояса набагато далі від Проксіми, ніж планета Проксима b, орбіта якої відстоїть від материнської зірки всього на чотири мільйони кілометрів.

"Ці спостереження говорять про те, що Проксима Центавра, можливо, має багатокомпонентну планетну систему з багатою історією взаємодій, які і привели до формування пилового поясу. Інформацію про положення інших, поки не виявлених планет цієї системи можуть дати подальші дослідження", - підкреслив Гіллем Англаде.

Проксима Центавра - найближча до Сонця зірка, слабкий червоний карлик, розташований всього в чотирьох світлових роках від нас у південному сузір'ї Центавра (Кентавра). Точно відомо, що навколо нього обертається схожа розміром на Землю планета Proxima b, виявлена в 2016 році - найближча до нас позасонячна планета.

На сайті обсерваторії окремо наголошується, що, за дивним збігом, основний автор даної роботи Гіллем Англаде носить те ж ім'я, що і астроном, який керував групою першовідкривачів планети Проксіми Центавра b, Гіллем Англаде-Ескудо, який теж є співавтором дослідження. У родинному зв'язку ці вчені не перебувають.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X