Астрономи знайшли найбільші магнітні поля у Всесвіті

23 березня 2017, 20:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені зафіксували в космосі магнітні поля, які тягнуться на мільйони світлових років

На думку дослідників з Німеччини, що зробили відкриття, ці поля оточують останки стародавніх міжгалактичних зіткнень. Ймовірно, це найбільші структури у Всесвіті, пише Science Alert.

Відео дня

Гравітація примушує галактики збиратися в скупчення, розміри яких досягають іноді десятків мільйонів світлових років. З боку такі сутички не виглядають, як космічна катастрофа, оскільки взаємодія відбувається на відстані. Сьогодні астрономам відомі десятки таких характерних слідів зіткнень.

Коли вчені з Радіоастрономічного інституту Макса Планка в Німеччині досліджували галактики в радіодіапазоні, вони виявили в деяких інтенсивне перемішування речовини. А рух заряджених частинок, в свою чергу, створює великі магнітні поля.

"Ми відкрили поки що найбільші впорядковані магнітні поля у Всесвіті, що тягнуться на відстані більше 5-6 мільйонів світлових років. Ймовірно, вони в десятки разів ширше Чумацького Шляху", - сказала Майя Кірдорф, астроном з Інституту Макса Планка і керівник нового дослідження.

Цікаво, що, за розрахунками вчених, наша галактика Чумацький Шлях зіткнеться з галактикою Андромеди приблизно через 3,75 мільярда років, а потім зіллється з нею в одну величезну галактику.

Раніше НВ повідомляло, що вчені виявили зірку, яка обертається близько чорної діри на невеликій відстані, що приблизно в 2,5 рази перевищує відстань між Землею і Місяцем.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X