Астрономи знайшли докази існування Планети X на краю Сонячної системи

13 липня 2017, 17:47
Іспанські дослідники запевняють, що невідома планета знаходиться за орбітою Нептуна, на відстані в 300-400 астрономічних одиниць від Сонця

Такі висновки були зроблені вченими на підставі спостережень за кометами, повідомляє Phys.org.

"Якщо ці об'єкти поводяться так само, як комети, які взаємодіють з Юпітером, то тоді ми виявили свідоцтва їх активної взаємодії з великої планетою. Ми вважаємо, що побачене нами не можна просто списати на помилки спостережень", - заявив Карлос де ла Фуенте Маркос з Мадридського університету.

Відео дня

Маркос і його колеги аналізували те, як рухаються комети і астероїди в поясі Койпера. З'ясувалося, що вони перетинають площину Сонячної системи в двох певних регіонах Сонячної системи, а не випадковим чином. Ця особливість говорить про те, що на комети впливає тяжіння великого невідомого небесного тіла.

Де ла Фуенте Маркос пояснює, що гіпотетична планета Дев'ять, про яку йдеться в його дослідженні, не має нічого спільного з іншою можливою планетою або астероїдом, розташованої набагато ближче до нас, існування яких передбачається в інших недавніх дослідженнях.

Раніше НВ розповідало, що аналізуючи аномальні відхилення в орбітах Седни і декількох інших об'єктів астероїдної хмари, американські астрономи Майк Браун і Костянтин Батигін з Каліфорнійського технологічного інституту прийшли до висновку, що на орбіти цих об'єктів надає гравітаційний вплив якесь велике тіло. Планета Х, на їхню думку, перевищує Землю за масою в 10 разів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X