Астрономи знайшли атмосферу у екзопланети, схожої на Землю

7 квітня 2017, 10:02
Німецькі та британські вчені вперше змогли визначити хімічний склад атмосфери планети GJ 1132b, порівнянної з Землею за розмірами

Про відкриття повідомила дослідницька група, що включає астрономів з німецького Інституту астрономії товариства Макса Планка і університету Кила в Великобританії, пише Science Alert.

Відео дня

Аналіз спектру планети і зірки показав, що GJ 1132b має достатньо щільну і непрозору атмосферу, що складається в основному з водяних парів і метану. Таким чином, за атмосферою планета нагадує скоріше Венеру, ніж Землю.

"Незважаючи на те, що це не виявлення життя на іншій планеті, це важливий крок у правильному напрямку: виявлення атмосфери навколо GJ 1132b - це перший випадок, коли ми підтвердили наявність атмосфери у планети, схожої на Землю, за межами Сонячної системи", - сказав провідний дослідник Джон Саутворт з університету Кіла у Великобританії.

До цього вченим вдавалося знайти атмосферу тільки на екзопланетах, які були більш ніж у вісім разів масивніше Землі, а також на газових гігантах, таких, як Юпітер. Але Саутворт і його колеги змогли отримати дані про атмосферу невеликої GJ 1132b за допомогою наземного 2,2 метрового телескопа обсерваторії Ла-Сілла в Чилі.

"За допомогою цього дослідження, ми зробили перший обережний крок у вивченні атмосфери невеличких, схожих на Землю планет. Ця планета значно більш гаряча і трохи більше, ніж Земля, тому основне припущення полягає в тому, що вона є водним світом з атмосферою з гарячого пара", - додав Саутворт.

Зазначимо, що небесне тіло Gliese 1132 b (часто його називають GJ 1132 b) — екзопланета, яка знаходиться на відстані 39 світлових років від Землі. GJ 1132 b була відкрита в 2015 році. Її називають "однією з найбільш важливих планет, коли-небудь виявлених за межами Сонячної системи". Планета має діаметр приблизно на 20% більше, ніж у Землі, а її маса оцінюється в 1,6 маси Землі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X