Астрономи з'ясували, що за інфрачервоне світіння з космосу відповідають органічні молекули

17 січня 2018, 07:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені виявили в космосі молекули органічної речовини бензонітрил

Ймовірно саме ці молекули є причиною дивноuj інфрачервоного світіння, яке заповнює космос, пише Space.com.

Американські вчені, які використовували телескоп Green Bank в Західній Вірджинії, виявили хімічний підпис молекули, відомої як бензонітрил (C6H5CN), в масивній хмарі пилу і газу, яка відома як Молекулярна хмара Тельця 1. Хмара знаходиться на відстані близько 430 світлових років від Землі. Дослідники представили свої висновки на засіданні Американського астрономічного товариства.

Відео дня

Молекула бензонітрил складається з атомів вуглецю, водню та азоту. Вступаючи в реакцію з іншими молекулами, бензонітрил може давати інші, більш складні органічні сполуки, в тому числі - вуглеводні.

Як стверджується в прес-релізі, бензонітрил - це найбільша молекула, коли-небудь виявлена ​​радіоастрономами. Крім того, це перший ароматичний вуглеводень, який спостерігався за допомогою радіотелескопу. Як вважають дослідники, в цих молекулах повинно міститися майже 10% всього вуглецю Всесвіту.

Тепер, коли вчені знайшли принаймні одне джерело цих молекул, вони можуть спробувати розгадати таємницю того, де і як виникло життя у Всесвіті.

"Необхідний вуглець, щоб створювати планети, життя, робити хімію цікавою. У нас є гіпотеза про те, що вуглець пов'язаний з усіма цими процесами, але ми не змогли підтвердити це. Бензонітрил дозволяє почати пошук в потрібних місцях", - пояснює астрохімік Південного університету Джорджії Райан Фортенберрі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X