Астрономи з'ясували, що за інфрачервоне світіння з космосу відповідають органічні молекули
Вчені виявили в космосі молекули органічної речовини бензонітрил
Ймовірно саме ці молекули є причиною дивноuj інфрачервоного світіння, яке заповнює космос, пише Space.com.
Американські вчені, які використовували телескоп Green Bank в Західній Вірджинії, виявили хімічний підпис молекули, відомої як бензонітрил (C6H5CN), в масивній хмарі пилу і газу, яка відома як Молекулярна хмара Тельця 1. Хмара знаходиться на відстані близько 430 світлових років від Землі. Дослідники представили свої висновки на засіданні Американського астрономічного товариства.
Молекула бензонітрил складається з атомів вуглецю, водню та азоту. Вступаючи в реакцію з іншими молекулами, бензонітрил може давати інші, більш складні органічні сполуки, в тому числі - вуглеводні.
Як стверджується в прес-релізі, бензонітрил - це найбільша молекула, коли-небудь виявлена радіоастрономами. Крім того, це перший ароматичний вуглеводень, який спостерігався за допомогою радіотелескопу. Як вважають дослідники, в цих молекулах повинно міститися майже 10% всього вуглецю Всесвіту.
Тепер, коли вчені знайшли принаймні одне джерело цих молекул, вони можуть спробувати розгадати таємницю того, де і як виникло життя у Всесвіті.
"Необхідний вуглець, щоб створювати планети, життя, робити хімію цікавою. У нас є гіпотеза про те, що вуглець пов'язаний з усіма цими процесами, але ми не змогли підтвердити це. Бензонітрил дозволяє почати пошук в потрібних місцях", - пояснює астрохімік Південного університету Джорджії Райан Фортенберрі.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.