Вчені з'ясували шанси потенційного двійника Землі стати прихистком для життя

18 листопада 2015, 18:29
Астрономи з Університету Уоріка зменшили шанси на існування життя наекзопланетах, які обертаються навколо червоних карликів, пише N+1 з посиланням на журнал Monthly Notices of the Royal Astronomical Society

Зокрема, під цю категорію підпадає і один з найбільш перспективних кандидатів у двійники Землі, екзопланета Kepler-438b, яка володіє найвищим індексом подібності з Землею.Так, вчені з'ясували, що червоні карлики, які знаходяться поруч з екзопланетами істотно знижують можливість існування на планетах життя.

Відео дня

Наприклад, червоний карлик Kepler-438 - центральне світило для планети Kepler-438b, періодично викидає пучки плазми. Їх енергія еквівалентна щонайменше вибуху 100 мільярдів мегатонн тротилу. Ця величина у 5 трильйонів разів більше, ніж виділилася при вибуху атомної бомби Товстун у Нагасакі і на порядок перевищує енергію найсильнішого з сонячних спалахів.

В ході дослідження автори вивчали 13 зірок, в зоні яких обертаються екзопланети, максимально схожі на Землю.

Зменшення ймовірності того, що на екзопланеті може існувати життя обумовлено тим, що Kepler-438b знаходиться в безпосередній близькості від зірки (у шість разів ближче, ніж Земля до Сонця). Плазмові викиди червоного карлика можуть знищувати атмосферу планети, оголюючи її поверхню для ультрафіолетового і рентгенівського випромінювання. Тому вчені зробили висновок, що ця екзопланета швидше за все не володіє умовами для існування життя.

Однак, біля інших зірок, які вивчалися астрономами, таких потужних спалахів виявлено не було.

Читайте також у розділі Наука:

Цікаво, що все ж учені залишають незначний шанс на існування життя на екзопланеті: частина негативних ефектів від спалахів може бути нейтралізована при наявність у планет магнітосфери, яка може виступати в ролі щита від потужного потоку заряджених частинок.

Але конкретних даних про магнитосферу екзопланет на даний момент у вчених немає.

Під час свого дослідження, автори вивчали 13 зірок, в зоні яких обертаються екзопланети, максимально схожі на Землю.

Раніше повідомлялося, що телескоп "Кеплер" виявив "нову Землю", - екзопланету Kepler-452b, яка за розмірами порівнянна з нашою планетою, вчені вважають, що на планеті є рідка вода.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X