Астрономи вважають, що знайшли сліди органіки на міжзоряному астероїді

19 грудня 2017, 15:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Останні спостереження показують, що незвичайний астероїд Оумуамуа виявився огорнутим якимсь органічним шаром

Дослідники припускають, що цей шар з'єднань вуглецю утворився під впливом космічних променів, повідомляє iflscience.com.

"Коли ми зрозуміли, що на астероїді немає ніяких ознак кометної активності, ми отримали спектри об'єкта, який дуже багатий льодом. Поверхня Оумуамуа схожа за своєю структурою і складом на малі небесні тіла Сонячної системи, вкриті кригою, багатими органікою, які постійно бомбардують космічні промені", - говорить провідний автор дослідження, Алан Фіцсіммонс з Королівського університету в Белфасті.

Відео дня

Як зазначають автори роботи, астероїд пройшов досить близько від Сонця, щоб частина льоду перетворилася в газ, але цього не сталося. Судячи з усього, Оумуамуа є крижаним тілом, покритим сухою вуглецевою кіркою, яка утворилася через вплив космічних променів протягом багатьох мільйонів років.

Попередні дані вчених свідчили, що Оумуамуа є кам'яним астероїдом, однак спектральний аналіз змушує припустити, що астероїд складається з льоду. Дослідження проводилося за допомогою Телескопа імені Вільяма Гершеля (WHT) і Дуже Великого Телескопа (VLT).

Раніше НВ повідомляло, що вчені NASA довели міжзоряне походження незвичайного астероїда, який прилетів в Сонячну систему з іншої галактики. Небесне тіло отримало позначення 1I/2017 U1, де I означає interstellar, "міжзоряний", а також ім'я Оумуамуа.

Спочатку об'єкт був класифікований як комета, але спостереження в ESO і в інших обсерваторіях не виявили у нього ніяких ознак кометної активності. Спостереження на дуже великому телескопі ESO в Чилі і в інших обсерваторіях світу показують, що цей унікальний об'єкт подорожував в космосі мільйони років.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X