Астрономи виявили воду на планеті за 179 світлових років від Землі

23 листопада 2018, 11:00

Вчені повідомили про виявлення води на планеті в зоряній системі HR 8799 за допомогою телескопа Keck.

Екзопланета HR 8799 c - газовий гігант, який в 7 разів більше нашого Юпітера. В атмосфері планети є вода і немає метану, пише Science Alert.

Нові спостереження є поєднанням двох телескопічних технологій в обсерваторії Keck. Перша - це адаптивна оптика. Вона нівелює ефект розмиття, створюваний атмосферою Землі. Друга - це спектрометр високої роздільної здатності NIRSPEC, який працює в інфрачервоному світлі.

Відео дня

До сих пір астрономи безпосередньо сфотографували більше дюжини екзопланет. Система HR 8799 - це перша система з декількома планетами, яка була сфотографована безпосередньо, завдяки новій оптиці. Але зображення - це тільки перший крок в цьому дослідженні.

Після цього зображення можуть бути проаналізовані для визначення хімічного складу атмосфери. Тут відбувається спектроскопія. В цьому випадку ключовими є можливості інструменту NIRSPEC на телескопі Keck 2, який працює в інфрачервоному L-діапазоні.

Об'єднавши спектральную спектрометрію L-діапазону з адаптивною оптикою, вчені подолали труднощі спостереження за планетою. Вони змогли зробити найбільш точні вимірювання планети, які підтверджують наявність води і відсутність метану.

"Цей тип технологій - саме те, що ми хочемо використовувати в майбутньому, щоб шукати ознаки життя на планеті, подібної до Землі. Ми ще не там, але ми просуваємося вперед", - говорить Дімітрі Мау, ад'юнкт-професор астрономії та співавтор нового дослідження.

Зроблене відкриття не означає неодмінної наявності на планеті HR 8799c океанів. Температура верхніх шарів її атмосфери становить близько 800 градусів, що ускладнює життя. Поки йдеться про водяну пару. Проте, факт виявлення води примітний, а ще більше вражає сама можливість такого відкриття.

Показати ще новини
Радіо NV
X