Астрономи виявили дві екзопланети, на яких можливе існування життя

22 липня 2016, 10:58
Вчені дослідили дві планети, розташовані в сузір'ї Водолія, за допомогою телескопа Hubble. Вони прийшли до висновку, що атмосфери цих планет недостатньо ворожі для зародження життя

У травні поточного року астрономам вдалося спостерігати, як планети TRAPPIST-1b і TRAPPIST-1c пройшли перед своєю зіркою. Це дозволило вченим зрозуміти, як світло проходить через атмосфери обох планет. Спостереження показали, що атмосфери TRAPPIST-1b і TRAPPIST-1c недостатньо щільні, щоб виключити можливість існування життя.

Відео дня

"Відсутність щільної воднево-гелієвої оболонки підвищує шанси цих планет на придатність до життя, - каже Ніколь Льюїс з Інституту досліджень космосу за допомогою космічного телескопа в Балтіморі (США). – Якби вона була, це б повністю виключило можливість розвитку життя, оскільки щільна атмосфера діяла б як парник".

TRAPPIST-1b і TRAPPIST-1c, відкриті в 2015-му році, знаходиться на відстані приблизно 40 світлових років від Землі. Вони обертаються навколо карликової зірки віком близько 500 мільйонів років. Планети розташовуються в 20-100 разів ближче до своєї зірки, ніж Земля до Сонця. Однак їх світило не таке гаряче. Дослідники вважають, що принаймні одна з двох планет (TRAPPIST-1c) може знаходитися в межах зони, придатної до життя, де можливе існування води в рідкій формі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X