Астрономи відкрили 100 нових планет за межами Сонячної системи

19 липня 2016, 09:33
Космічному телескопу Kepler вдалося знайти 197 нових кандидата в екзопланети в рамках місії K2. Міжнародна група астрономів підтвердила, що 104 з них дійсно є планетами

Планети обертаються навколо карликової зірки K2-72, віддаленої від Землі на відстань в 181 світловий рік у напрямку сузір'я Водолія. Зірка приблизно в половину менше Сонця і не така яскрава.

Відео дня

В основному діаметр планет на 20-50% більше діаметру Землі, і розташовані вони досить близько до своєї зірки. Повний оберт навколо неї вони роблять максимум за 24 дні. З більш ніж 100 нових екзопланет 4 можуть бути кам'янистими світами на кшталт нашого.

Дві з них знаходяться в зоні, придатній для життя, де може існувати вода у формі рідини. Хоча вони розташовані по відношенню до своєї зірки ближче, ніж Меркурій до Сонця, K2-72 не така велика і менш тепла, ніж наша, і зона, придатна для життя, у неї ближче. Тож вчені не виключають можливості, що на цих планетах могли скластися умови для зародження життя.

Нові планети були відкриті за допомогою космічного телескопа Kepler, але їх статус був підтверджений завдяки спостереженнями з земних телескопів, розташованих на Гаваях, в Каліфорнії та Арізоні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X