Астрономи відкрили нову карликову планету у Сонячній системі

12 жовтня 2016, 20:43
Астрономи відкрили нову карликову планету в Сонячній системі, розмір якої приблизно у два рази менший від розміру Плутона, а відстань від неї до Сонця складає 13 мільярдів кілометрів, що у два рази далі, ніж відстань від Сонця до Плутона

Новий об'єкт отримав назву 2014 UZ224, пише The Washington Post.

Карликова планета є третім найбільш віддаленим об'єктом від Сонця.

Діаметр 2014 UZ224 становить приблизно 530 км, повідомляє РБК із посиланням на опис Центру малих планет Міжнародного астрономічного союзу (IAU). Причому діаметр найбільшої карликової планети Сонячної системи — Плутона — становить 2600 км, а діаметр його найбільшого супутника Харона — 1200 км.

Відео дня

За розрахунками вченого з Університету Мічигану Девіда Гердеса і його колег, 2014 UZ224 робить один оберт навколо Сонця за 1139 земних років, що майже у п'ять разів більше, ніж на Плутоні.

Команда Гердеса вперше помітила об'єкт у серпні 2014 року за допомогою телескопа в обсерваторії Серро-Тололо в Чилі, зазначає видання.

За словами вченого, розмір 2014 UZ224 настільки малий, що деякі астрономи можуть оскаржити визначення об'єкта як карликової планети, однак цей термін застосовується зараз.

Нагадаємо, 21 січня повідомлялося, що вчені з Каліфорнійського технологічного університету заявили, що на околиці Сонячної системи існує ще одна раніше невідома планета розміром з Нептун.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X