Астрономи: уламки китайської космічної станції можуть впасти на Південну Європу

8 листопада 2017, 07:05
Експерти Європейського космічного агенства ESA побоюються, що частини китайської станції Тяньгун-1 можуть впасти на країни ЄС

ESA проведе міжнародну кампанію з контролю за спуском цього космічного апарату, який очікується на початку наступного року, повідомляється на офіційному сайті організації.

Відео дня

Корабель почне падіння з січня 2018 року, а в березні заплановано входження Tiangong-1 в щільні шари атмосфери. Очікується, що більша частина корабля повинна буде згоріти.

"Через геометрію орбіти станції ми вже можемо виключити можливість того, що будь-які фрагменти Тяньгун-1 впадуть над будь-областю на північ від 43 градусів північної широти або південніше 43 градусів південної широти", - заявив керівник відділу моніторингу космічного сміття ESA Хольгер Краг.

Південніше 43 градусів північної широти знаходяться, зокрема, такі європейські країни, як Іспанія, Португалія, Італія, Болгарія і Греція. Завдяки масі станції, є ймовірність того, що деякі її частини досягнуть поверхні. Таким чином, уламки корабля можуть впасти на деякі з цих країн.

Тяньгун-1 - це космічний апарат довжиною 12 метрів і діаметром 3,3 метра, його стартова маса 8506 кг. Станція була порожня з 2013 року, з 2016 року з нею не було ніякого контакту.

Раніше НВ повідомляло, що в квітні 2017 року Китай оголосив про успішний запуск першого свого вантажного космічного корабля Тяньчжоу-1. Головним завданням експедиції була доставка вантажів до модуля космічної лабораторії Тяньгун-2.

Показати ще новини
Радіо НВ
X