Астрономи: сигнал від марсіанського апарату Schiaparelli зник за хвилину до його посадки

21 жовтня 2016, 10:46
Вчені з Європейського космічного агентства поки не підтверджують, що Schiaparelli загублений назавжди

Після ночі напруженого очікування сигналу від спускного апарата Schiaparelli місії ExoMars, Європейське космічне агентство (ESA) підтвердило сьогодні, що космічний апарат перестав подавати сигнали менш ніж за хвилину до того, як було встановлено, що він досяг поверхні Марса, передає Space.com.

Відео дня

За словами представників ESA, апарат зміг передати на Землю близько 600 мегабайт даних, аналіз яких в даний час триває. Команда проекту ExoMars оптимістично заявляє, що капсула передала під час свого спуску достатньо даних, щоб вчені змогли підготуватися до наступного етапу місії - запланованого на 2020 рік запуску європейського ровера на Марс.

"Випробування принесло величезну кількість даних. Це дає нам велику впевненість у майбутньому. Але ми повинні зрозуміти, що відбулося в останні кілька секунд до запланованої посадки, і це, ймовірно, займе якийсь час", - говорить керівник ESA Девід Паркер.

Демонстраційний десантний модуль Schiaparelli, поряд з орбітальним апаратом TGO (Trace Gas Orbiter), є частиною європейсько-російської програми ExoMars-2016. Зокрема, під час спуску на Марс, Schiaparelli повинен був протестувати ряд технологій, що забезпечують контрольоване "примарсение" в рамках підготовки для майбутніх місій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X