Астрономи розповіли, як тінь від кілець Сатурна впливає на погоду цієї планети

12 грудня 2017, 21:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нові дані, отримані з космічного апарата Cassini, показують, що тінь кілець Сатурна змінює атмосферу планети

До таких висновків дійшла міжнародна група вчених зі Швеції та Сполучених Штатів, яка вивчала іоносферу Сатурна, пише Gizmodo.

У іоносферу Сатурна апарат Cassini увійшов 27 квітня 2017 року. Вимірявши розподіл щільності іонів і електронів за допомогою комплекту інструментів RPWS, він показав, що під кільцями А і В (найбільш масивними і щільними) вона помітно змінюється. Вчені вважають, що великі кільця можуть сильно екранувати космічне випромінювання, тому концентрація плазми в їх тіні знижується.

Відео дня

При цьому автори зазначають, що і в тіні масивних кілець вміст іонів не падає занадто сильно. Це вони пов'язують з впливом внутрішнього кільця D, яке також опромінюється з космосу. Іонізовані молекули води з нього потрапляють в іоносферу, підтримуючи певний рівень її стабільності навіть в тіні кілець А і В.

Ці результати мають важливе значення для того, щоб допомогти пояснити, як частинки рухаються навколо планети і її атмосфери. За запевненнями авторів роботи, цю інформацію можна екстраполювати на інші газові гіганти.

"Це просто приголомшливо. Сумно, що космічний апарат Cassini вже не з нами, але він залишив такий спадок з точки зору спостережень, якого вистачить не тільки на останні шість місяців, але на цілих 13 років", - підкреслив один з авторів роботи, Вільям Курт з Університету штату Айова.

Раніше НВ повідомляло, що NASA розповіло про примхи погоди на супутнику Сатурна. Дослідники виявили на Титані гідрологічний цикл, при якому метан перетворюється з рідини в газ і назад. Цей процес дуже схожий на кругообіг води на Землі. Тобто погода на Землі і Титані теж в чомусь схожа.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X