Астрономи припустили, що на Місяці могло існувати життя

24 липня 2018, 17:32

Вчені з Лондона і Вашингтона виявили, що умови на поверхні Місяця могли підтримувати прості форми життя близько 4 мільярдів років тому.

Приблизно в цей же час зародилося і життя на Землі, відзначається в статті The Telegraph.

Судячи з нових даних, в той період Місяць викидав велику кількість перегрітих газів, включаючи водяну пару. Це не тільки створило атмосферу. Пара могла згуститися в басейнах з рідкою водою на поверхні Місяця, перетворившись на ідеальне живильне середовище для мікроорганізмів.

Відео дня

Доктор Дірк Шульце-Макуч, астробіолог з Університету штату Вашингтон, сказав: "Дуже схоже на те, що Місяць був придатним для життя в цей час. Можливо, насправді мікроби процвітали в водоймах на Місяці, поки поверхня не стала сухою і мертвою. Якщо на ранньому Місяці протягом довгого часу була присутня рідка вода і значна атмосфера, ми думаємо, що місячна поверхня була б, принаймні, тимчасово придатною для життя".

Отримані дані засновані на даних недавніх космічних місій і аналізі зразків місячних порід і грунту, які показують, що Місяць не такий сухий, як вважалося раніше. Зокрема, в 2009 і 2010 роках міжнародна команда вчених виявила сотні мільйонів тонн водного льоду на Місяці. Крім того, є переконливі докази великої кількості води в місячної мантії.

За словами професора планетної науки і астробіології в Лондонському університеті Яна Кроуфорда, життя на Місяць могла бути занесена ззовні, метеоритами.

"Ми знаємо, що на Землі є місячні метеорити, так що цілком можливо, що життя могло бути занесене і з Землі. Якщо ми зуміємо знайти свідоцтва раннього життя на Місяці, то це може прояснити для нас питання про те, як зароджувалася життя на нашій планеті", - сказав Кроуфорд.

Однак, вікно можливостей для життя на Місяці закрилося приблизно 3 мільярди років тому. Місяць охолов і його надра більше не виділяли газів, які необхідні для підтримки атмосфери. Також супутник Землі втратив свій магнітний екран, який не дозволяв сонячним вітрам забрати в космос атоми і молекули.

Показати ще новини
Радіо НВ
X