Астрономи припустили, що на марсіанському плато Тавмасия може бути життя

29 вересня 2016, 14:48
Вчені вважають, що сліди сірки і калію на плато Тавмасия є доказами наявність там води і умов для життя.

Дослідник Дон Худ з університету Луїзіани і його колеги вивчили незвичайну область на Марсі під назвою плато Тавмасия. Вони проаналізували географію і минералогию цій області, а також вивчили хімічний склад грунту в цьому районі, повідомляє Astronomy Now.

Відео дня

Дослідники встановили, що Тавмасия утворилася в результаті вулканічної активності на Червоній планеті. Крім того, в районі плато була виявлена висока концентрація сірки і калію.

"Хімічні зміни, які ми бачимо, узгоджуються з рухом мантії на Марсі. Наше дослідження підтверджує, що вся ця область була побудована в результаті вулканічної активності", - говорить Дон Худ, провідний автор дослідження.

На думку вчених, наявність сірки і калію в таких кількостях може бути викликано наявністю в цій області води. У свою чергу, цей факт може свідчити про наявність на плато найпростіших форм життя - наприклад, мікробів.

Свої висновки вчені планують перевірити експериментально, але це ускладнює гірський рельєф території, що нагадує гавайські щитові вулкани.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X