Астрономи показали кольорове фото з місця падіння Schiaparelli на Марс

4 листопада 2016, 09:19
Європейське космічне агентство опублікувало новий знімок з місця падіння апарату. На зображенні видно деталі ударного кратера

Фотографії було зроблено орбітальним апаратом Mars Reconnaissance Orbiter 1 листопада 2016 року. Завдяки поєднанню кількох знімків, зроблених за допомогою різних фільтрів, стали краще помітні деякі деталі, повідомляє ESA.

Відео дня

Серія білих плям навколо ударного кратера, за словами вчених, не шум, а реальні об'єкти. Швидше за все, вони являють собою уламки Schiaparelli

За час, що минув між знімками, змінилася форма парашута, на якому спускався модуль. Як стверджують фахівці, найбільш очевидне пояснення цьому — зміщення через марсіанський вітер.

Раніше НВ повідомляло, що 19 жовтня 2016 року Schiaparelli увійшов в атмосферу Марса і, по всій видимості, з-за помилки програмного забезпечення, розбився при посадці.

Демонстраційний десантний модуль Schiaparelli, поряд з орбітальним апаратом TGO (Trace Gas Orbiter), був частиною європейсько-російської програми ExoMars-2016. Під час спуску на Марс, Schiaparelli повинен був протестувати ряд технологій, що забезпечують контрольоване "примарсення" в рамках підготовки для майбутніх місій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X