Астрономам вперше вдалося побачити снігову лінію далекої зірки

14 липня 2016, 12:12
Міжнародна група вчених змогла вперше побачити снігову лінію навколо зірки V883 Orionis в сузір'ї Оріона

Снігова лінія – область, де вода, що оточує зірку, переходить з пароподібного стану в сніг і лід. Як правило, вона знаходиться досить близько до світила (на відстані приблизно 450 млн км), щоб її можна було спостерігати за допомогою телескопів на Землі.

Відео дня

Проте через різкий спалах V883 Orionis снігова лінія посунулася далі – до 6 мільярдів км. Завдяки цьому і можливостям радіотелескопів комплексу ALMA (Atacama Large Millimeter Array) в Чилі астрономам вдалося побачити снігову лінію зірки, віддаленої від Землі на відстань приблизно в 1350 світлових років.

ALMA (ESO/NAOJ/NRAO)/L. Cieza
ALMA (ESO/NAOJ/NRAO)/L. Cieza Фото:

Дослідники відзначають, що дане відкриття важливо для розуміння процесу формування планет.

"Розподіл водяного льоду навколо молодої зірки має фундаментальне значення для формування планет і навіть розвитку життя на Землі", - говорить один з авторів відкриття Чжаохан Чжу.

Вчені вважають, що в тих областях навколо зірок, де вода випаровується, утворюються менш крупні кам'янисті планети, як Марс і Земля. За їх межами складаються умови для формування крижаних і газових гігантів. За словами Чжу, тепер є прямий доказ того, що "крижана зона, що сприяє формуванню планет, існує навколо інших зірок".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X