Астроном Сет Шостак передбачив швидке отримання сигналу від інопланетян

17 березня 2017, 16:10
Головний астроном американського інституту SETI впевнений, що в найближчі 10-12 років вчені можуть прийняти сигнал від позаземних цивілізацій, які доводять існування інопланетян

Дослідник в інтерв'ю висловив думку, що сигнал, що підтверджує існування інопланетян, буде зафіксований досить скоро, пише ТАСС.

"Надходить дуже багато сигналів, можливо, кожні 10 секунд. Ми перевіряємо їх все, це відбувається в автоматичному режимі. Практично всі вони протягом 10 хвилин визнаються земного походження. У нас є дуже хороші системи, які дозволяють це робити. Раз у кілька років, можливо, раз на 5 або 10 років, може надійти сигнал, який здається цікавим протягом багатьох годин", - розповів Шостак.

Відео дня

За його словами, ще вісім років тому під час виступу в Німеччині посперечався з присутньої аудиторії на те, що за пару десятків років вчені отримають відповідний сигнал.

"У нас бували випадки, коли мала місце помилкова тривога, тобто приймалися сигнали, які помилково вважали доказом існування позаземного розуму. Так було, наприклад, в 1997 році. Я тоді чекав, що зателефонують з Білого дому чи з'являться люди в чорних костюмах. Думав, що станеться щось подібне, хоча б мер Маунтін-В'ю приїде. Але ніхто з представників влади не зацікавився", - журиться Сет Шостак.

Головний астроном американського інституту SETI зазначив, що зараз NASA не веде пошук позаземних цивілізацій. Дослідженнями займається група в Каліфорнійському університеті в Берклі і деякі вчені в Гарварді.

Раніше НВ повідомляло, що Стівен Хокінг закликав людство не відповідати на сигнали інопланетян. На думку легендарного фізика, будь-яка позаземна раса, що перевершує нас у розвитку може представляти загрозу для Землі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X