Астрофізики зняли скромну космічну сусідку Чумацького Шляху

16 вересня 2015, 20:08
Астрофізики Європейської Південної обсерваторії отримали новий знімок карликової галактики-супутника Чумацького Шляху, який знаходиться в сузір'ї Скульптора, повідомляє N+1

Зокрема, маленька галактика знаходиться всього в 280 тисячах світлових років від нас, що в дев'ять разів ближче, ніж знаменита Туманність Андромеди. Знімок був отриманий за допомогою ширококутної камери Wide Field Imager, розташованої на 2,2-метровому телескопі в Ла Сілья (Чилі)

Відео дня

Цікаво, що на фотографії видно далекі галактики, які просвічуються крізь об'єкт.

Карликова галактика в сузір'ї Скульптора є однією з 14 підтверджених галактик-супутників, що обертаються навколо Чумацького Шляху. До них відносяться і найбільш відомі Велике і Мале Магелланові хмари. Незважаючи на порівняно невелику відстань, галактика була відкрита лише у 1937 році, що пов'язано з тим, що вона дуже тьмяна, оскільки складається з розріджених неяскравих зірок.

Читайте також у розділі Наука:

Об'єкт має сферичну форму і діаметр до 0,8 кілопарсека - 2,6 тисяч світлових років. Вчені вважають, що в спектрах багатьох її зірок дуже мало важких елементів, що вказує на їх великий вік. Молоді зірки галактики в основному сконцентровані в її центрі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X